Jasełka

W dniu 5 stycznia po Mszy świętej o godzinie 10.30 mogliśmy podziwiać w kościele w Nowym Narcie przedstawienie jasełkowe. Przygotowane ono zostało przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Barbary Drelich - Scilanga.

Przedstawienie zgromadziło bardzo liczną publiczność. Najmłodsi uczniowie wspaniale przekazali tę wielką nowinę o Narodzeniu Jezusa.

KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

            W okresie przedświątecznym w naszej szkole został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie wykonali 80 kartek, z czego wyróżniono 30, a ich autorzy otrzymali drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.

Kartki świąteczne wraz z życzeniami wykonane w ramach konkursu szkolni wolontariusze wręczyli podopiecznym Dziennego Domu Pomocy w Gminie Jeżowe podczas wizyty w dn. 19 grudnia 2019r.

Wzięliśmy również udział w ogólnopolskiej akcji „Serce za odwagę”, przygotowując kartki świąteczne dla kombatantów II wojny światowej, Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę. 

Wysłaliśmy także kartki do osób i instytucji zaprzyjaźnionych ze szkołą, byłych nauczycieli oraz pracowników szkoły. Pozostała część stanowiła świąteczną dekorację korytarza szkolnego.

Konkurs zorganizowały nauczycielki plastyki: p. M. Skiba i p. I .Chudzik.

ŚWIĄTECZNA WIZYTA UCZNIÓW

W DZIENNYM DOMU POMOCY

W GMINIE JEŻOWE

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w dn. 19 grudnia 2019r. przedstawiciele społeczności uczniowskiej PSP w Starym Narcie wraz z dyrektorem p. Zygmuntem Kowalskim oraz ks. Adamem Stachowiczem wybrali się z wizytą do miejscowego Dziennego Domu Pomocy.

Podczas wizyty dzieci zaprezentowały seniorom koncert kolęd i pastorałek
w nastrojowej aranżacji muzycznej. Występy artystyczne dostarczyły podopiecznym Domu wiele radości i wzruszeń. W dowód wdzięczności p. Anna Kowal- Słoboda- kierownik DDP przekazała młodym artystom słodkie upominki, ci zaś wręczyli seniorom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

Spotkanie z seniorami było dla dzieci prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka, empatii, tolerancji i otwartości na potrzeby innych osób, w tym również starszych i schorowanych.

Na zakończenie wizyty, która upłynęła w miłej i ciepłej atmosferze, wykonano pamiątkowe zdjęcie. Opiekę nad uczniami sprawowały p. Aldona Klecha i p. Maria Skiba.

Konkurs „Ile waży św. Mikołaj?”

W ramach Szkolnego Wolontariatu nasza szkoła przyłączyła się do V edycji ogólnopolskiego, charytatywnego konkursu „Ile waży św. Mikołaj”. Konkurs polegał na zebraniu bilonu o jak największej wadze w okresie trwania konkursu. Nasi uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w zbiórkę, udowadniając tym samym, że są wrażliwi na potrzeby innych osób. Zebraliśmy 12 kg monet o wartości 167 zł, które przekazaliśmy na rzecz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Zebrany bilon posłużył do zważenia św. Mikołaja podczas ORSZAKU ŚW. MIKOŁAJA 8 grudnia 2019r. w Lublinie.

W naszej szkole akcja została zorganizowana przez Szkolne Koło PCK (opiekun- p. Maria Skiba) i Szkolne Koło Caritas (opiekun- p. Barbara Drelich- Scilanga).

Wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki serdecznie dziękujemy!!!

ZOSTAŃ NASZYM MIKOŁAJEM!

    W naszej szkole w dniach 18- 22 listopada 2019r. odbyła się akcja zbierania podarunków pod hasłem „Zostań Naszym Mikołajem” dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

    Została ona zorganizowana w ramach Szkolnego Wolontariatu przez Szkolne Koło PCK (opiekun- p. Maria Skiba) i Szkolne Koło Caritas (opiekun- p. Barbara Drelich- Scilanga).  Nasi uczniowie oraz nauczyciele okazali swoje dobre serca i przynieśli dla chorych dzieci wiele podarunków m.in. słodycze, zabawki, kosmetyki i środki higieniczne oraz różne artykuły spożywcze.

    Wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki serdecznie dziękujemy!!!

Więcej artykułów…

  1. Znicz 2019 (2)
  2. Wolontariat