Wydarzenia

Zima w obiektywie naszych uczniów

 

Chociaż wydaje się, że zima powoli odchodzi w zapomnienie, my zatrzymaliśmy jej piękno na fotografiach. 27. uczniów z klas IV – VIII wzięło udział w konkursie fotograficznym pn. „Zimowe inspiracje”. Dostaliśmy mnóstwo pięknych zdjęć, dlatego obrady jury (w składzie p. Iwona Chudzik, p. Maria Skiba i p. Małgorzata Wyka) były długie i burzliwe. Podczas oceniania nie ujawnialiśmy autorów zdjęć, jednak były wśród nich takie fotografie, obok których nie można było przejść obojętnie. Właśnie one zachwyciły nas najbardziej, zatem I miejsce zdobyła Anna Stanowska (kl. VIII), II miejsce Dawid Chludziński (kl. VIII), III miejsce Aleksandra Lasek (kl. IV) i Hubert Gil (kl. IV). Przyznano również wyróżnienia za prace ocenianie jako całokształt (każdy uczestnik mógł przesłać maksymalnie 3 fotografie). Wyróżnienia otrzymali: Natalia Rębisz (kl. IV), Diana Sudoł (kl. VI), Aleksandra Wyka (kl. VI), Urszula Świątek (kl. VII), Edyta Dudzik (kl. VIII).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Przygotowane dyplomy i nagrody przekażemy po powrocie do szkoły. Ponadto dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zachęcamy do sprawdzania swoich sił w kolejnych konkursach organizowanych przez naszych nauczycieli. 

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich prac!

skplast

Klasowy Mistrz Pięknego Pisania

- konkurs w klasie I

         Pierwszoklasiści postanowili zaprezentować swoje talenty przynajmniej na forum klasy, dlatego wraz z wychowawcą – p. Aliną Kobylarz, wymyślili serię konkursów pod hasłem "Klasowy Mistrz ..."      

         Pierwszy konkurs z ww. serii odbył się 21 lutego 2021 roku. Był to "Klasowy Konkurs Pięknego Pisania". Uczniowie, po zapoznaniu się z zasadami, przystąpili do pisania fragmentu wiersza. Zwycięzcą została Anna Szczęch, która otrzymała dyplom i drobne rzeczowe nagrody. Gratulujemy! Życzymy sukcesów w następnych konkursach!

         Już wkrótce kolejna edycja klasowych zmagań, podczas której pierwszaki powalczą o tytuł „Klasowego Mistrza Pięknego Czytania”.

Kupujemy, sprzedajemy – uczymy się poprzez zabawę

         Nauka poprzez zabawę i ćwiczenia praktyczne to świetna forma przyswajania wiedzy. Przekonali się o tym uczniowie klasy I, którzy w swojej klasie zorganizowali sklep, a sami wchodzili w role sprzedawców i kupujących. Była zatem okazja poćwiczyć formy grzecznościowe, dodawanie różnych wartości i liczenie pieniędzy, a także do przypomnienia sobie zasad reżimu sanitarnego obowiązujących w miejscach publicznych.

         Wszyscy uczniowie z zaangażowaniem wypełniali swoje zadania, w końcu każdy handlowiec i klient chciał jak najlepiej wypaść w swojej roli